Střízlivý klasicismus | PKF dětem

01.12.2012 12:00

V sobotu 1. prosince 2012 od 10.00 hodin a od 12.00 hodin se koná letos druhý koncert pro děti Pražské komorní filharmonie (PKF) nazvaný Střízlivý klasicismus.

Pod taktovkou dirigenta Roberta Kružíka představí soubor dětem ukázky z nejznámnějších děl Josepha Haydna, jednoho z nejznámnějších představitelů klasicismu, který bývá přezdívám „otec symfonie“ a „otec kvarteta“. Inspirují pro děti bude i představení díla a osobnosti Wolfganga Amadea Mozarta, který již jako dítě objel se svými koncerty polovinu Evropy. Na programu jsou i dva nejvýznamnější čeští skladatelé z období klasicismu Josef Mysliveček a Jan Ladislav Dusík. Díla Josefa Myslivečka velmi obdivoval i W.A. Mozart, oba umělci se stali přáteli a setkávali se během Mozartových častých návštěv Prahy. Ladislav Dusík patřil ve své době k nejvýznačnějším klavíristům a zasloužil se o rozvoj moderní hry na klavír. Místo konání koncertů pro děti je již tradičně Dvořákova síň pražského Rudolfina.

Koncerty přizpůsobené dětskému publiku si již v Praze vybudovaly tradici, prosincový koncert navazuje na říjnové představení barokní hudby. Další specializovaný koncert se bude konat příští rok v březnu. Vstupenky na koncerty je možné zakoupit v pokladně PKFZde můžete psát...